Kvalitní výkonné české travní traktůrky - SECO Group (AGS) - Jičín!

   Výroba zemědělských strojů má v Jičíně tradici 125 let. V roce 1888 založil jičínský obchodník František Knotek se svými dvěma bratry továrnu na výrobu zemědělských strojů a nářadí. Ve výrobním sortimentu byly mimo jiné pluhy, secí stroje, plečky, obraceče a pohrabovače, později i mlátičky. V roce 1895 byla zavedena výroba travních a obilních žacích strojů a v roce 1904 byl vyroben první samovazač v tehdejším Rakousko-Uhersku. Kvalitní výrobky se dobře prodávaly na českém trhu i na trzích Rakousko-Uherska a carského Ruska. Továrna se s rostoucím zájmem o vyráběné zboží postupně rozšiřovala. V této době pracovalo v podniku již více jak 100 zaměstnanců. V roce 1913 byla vystavěna kujná slévárna a o 10 let později byla zahájena výroba ocelových žabek a vložek do kovaných a odlévaných prstů k žacím lištám, které se do té doby dovážely z Německa.
   V oblasti malé zemědělské mechanizace byla zahájena licenční výroba firmy Gutbrod – motorový žací stroj MF 70 a stavebnicový stroj Terra. Licenční výrobky byly postupně nahrazeny výrobky vlastní konstrukce, a to pod označením VARI systém v roce 1986, který se vyráběl v pobočném závodě v Libicích nad Cidlinou, a UNI systém v roce1990.
   Současný výrobní sortiment byl stabilizován v 90.letech zejména zavedením výroby malotraktorů pro úpravu travnatých ploch.
   V roce 2013 si společnost připomíná 125 let od svého založení. Po velmi složitém období nezbytné změny výrobního sortimentu a orientace na jiné trhy zejména v 90.letech je společnost stabilizovaná a stále více se prosazuje na náročných evropských trzích.

 

 

 

 

 

obchod@obratan - Copyright (c) 2009-2017 ROHANEK - tel.+420 607 815 277